2076 - 2859     OLD and RARE BOOKS

Page 30 of 40 Results 581 - 600 of 784
77 2656 Numismatics  Mieris F van 77 2656 Numismatics Mieris F van
77/2656 [Numismatics]. Mieris, F. van. Beschryving der Bisschoplyke munten en zegelen van Utrecht in 't byzonder, Midsgaders van den Oorsprong, de Waarde en Benaaming van 't Geld, het verschil der Muntstoffen en Weegingen, de Waarde der Metaalen, 't Recht van Geldmunten, en het eerste Geldgebruyk in 't algemeen. Leyden, S. Luchtmans, D. Haak and J.A. Langerack, 1726, (14),296p., 11 fold. engr. plates, later hvellum.

- Title-p. lacks portion w. loss of title and doubled w. contemp. paper and reattached w. sellotape; first 2 plates cut/ (almost) torn in half along fold; a few lvs. w. offsetting; occas. sl. stained/ foxed. Covers/ corners sl. worn.

= Lipsius/ Leitzmann p.261.

77 2657 Numismatics  Mieris F van 77 2657 Numismatics Mieris F van
77/2657 [Numismatics]. Mieris, F. van. Histori der Nederlandsche vorsten, Uit de Huizen van Beijere, Borgonje, en Oostenryk; Welken, sedert de regeering van Albert, Graaf van Holland, Tot den dood van keizer Karel den Vyfden, Het hooggezag aldaar gevoerd hebben: (...) met meer dan duizend historipenningen Gesterkt en opgehelderd. The Hague, P. de Hondt, 1732-1735, 3 vols., (34),466,(108); (8),484,(58); (4),446,(58)p., engr. frontisp., dedic. page, 3 ident. title-vignettes, portrait and over 650 textills. with one or more coins, 2 fold. tables, contemp. unif. calf w. red mor. letterpiece and gilt spine, folio.

- Occas. sl. yellowed; vol. 3 w. 19th cent. owner's ticket on verso of first free endpaper. Corners sl. worn; covers rubbed/ sl. worn and partly stained.

= Lipsius/ Leitzmann p.261; Clain/ Stefanelli 14862; Graesse IV, p.521; Ebert 14022.

77 2658 Occasional poetry  Gulhertigen zegenwenschingen aan den Eerwaardigen Godsaligen Hooggeleerden Heere den Heere Abraham Jakob Schluiter Predikant te Scherpenzeel Bruidegom ende de Begaaf77 2658 Occasional poetry Gulhertigen zegenwenschingen aan den Eerwaardigen Godsaligen Hooggeleerden Heere den Heere Abraham Jakob Schluiter Predikant te Scherpenzeel Bruidegom ende de Begaaf
77/2658 [Occasional poetry]. Gulhertigen zegenwenschingen, aan den Eerwaardigen, Godsaligen, Hooggeleerden Heere den Heere Abraham Jakob Schluiter, Predikant te Scherpenzeel, Bruidegom, ende de Begaafde, Deugdryke Jonkvrouwe Mejuffrouw Katharina Geertruid d'Outrein, Bruid. Op het voltrekken van hun Huwelyk Binnen Amsteldam, op den XXIII van Slagtmaand, MDCCXVII. (Amst., n.publ., 1717), 22,(2 blank)p., loose in quires, without wr., large 8vo.

- Trifle yellowed/ foxed; stitching holes in blank margin.

= Contains poems by Francina Jacoba Coets Geg.: van Westrem, J.F. Teekman, N.S. van Leeuwaarden, D. Willink, C. Biben and J. D'Outrein.

AND a wedding-poem by Hendrik van den Born (rector at the Gymnasium of Hattem) on occasion of the marriage of ASSUËER JAN BARON TÖRCK ("Heer van Pettecum, Beschrevene in de Ridderschap van Velue, Hoofdschout van Maestricht &c. &c &c.") and EUSEBIA JACOBA BARONESSE ROODE VAN HEEKEREN on June 8th 1758 (fold. broadside, Zwolle, S. Clement, 1758).

€ (50-70) 210
77 2659 Occultism  Defoe D  77 2659 Occultism Defoe D
77/2659 [Occultism]. (Defoe, D.). Histoire du Diable. Amst., Aux Dépens de la Compagnie, 1729, 2 parts in 1 vol., (12),264; (6),302p., 2 ident. engr. frontisp., later gilt hcalf w. green mor. letterpiece, 12mo.

- Frontisp. to 1st part sl. yellowed/ foxed and loosening. Corner of frontcover sl. knacked.

= Caillet 4046 ("Livre singulier et rare qui a été mis à l'index par la Cour de Rome le 29 avril 1744").

77 2660 Occultism  Kersteman F L  77 2660 Occultism Kersteman F L
77/2660 [Occultism]. (Kersteman, F.L.). Triumph-Zaal, van astrologische voorzeggingen; of de nieuwe spiegel der waereld, van den roemverdienende, philosophische, genees, en planeetkundige Joh. Christoph. Ludeman. Arnhem etc., Moeleman a.o., 1787-1788, 1st ed., 3 parts in 1 vol., 8,142,(4); 143-344; 134p., engr. frontisp., later hcl., 4to.

- Occas. sl. browned at inner margin; the final part (Sleutel) without the final 9 unnumb. pages (index?). Otherwise fine.

= Including "Sleutel van meester Franciscus, Op het Astrologisch werk van Docter Ludeman". D.J.H. ter Horst, Franciscus Lievens Kersteman p.132 ff.; Scheepers II, 842; Mateboer 1419 and (for the "Sleutel") 1357.

ADDED: NEDERLANDSCHE MUZEN-ALMANAK 1823 (lacks backstrip)/ 1834 (2 vols., orig. (not unif.) boards, 12mo).

77 2661 Oldenbarnevelt J van  Bosch C  77 2661 Oldenbarnevelt J van Bosch C
77/2661 [Oldenbarnevelt, J. van]. (Bosch, C.). Waerachtige historie van 't Geslachte, Geboorte, Leven, Bedrijf, Gevangenisse, Examinatie, Bekentenisse, Rechters, Proceduren, Brieven, laatste Woorden en Dood, van wijlen Heer J. van Olden-Barnevelt; Ridder, Heere van den Tempel, Berkel, Rodenrijs, Advocaat en Groot-zegel-Bewaarder van Holland, &c. Amst., J. van der Straten, 1669, (16),616p., 2 (of 3) engr. (1x fold.) plates, 3 (of 4) portraits, contemp. overlapping vellum.

- Lacks one plate and one portrait. Vellum sl. rubbed; spine sl. stained. Otherwise fine.

= Haitsma Mulier/ Van der Lem 228.

77 2662 Olyf Krans der Vreede Door de Doorluchtigste Geesten en Geleerdste Mannen deezes tijds gevlochten 77 2662 Olyf Krans der Vreede Door de Doorluchtigste Geesten en Geleerdste Mannen deezes tijds gevlochten
77/2662 Olyf-Krans der Vreede, Door de Doorluchtigste Geesten, en Geleerdste Mannen, deezes tijds, gevlochten. Amst., G. van Goedesberg, 1649, (10),414,(1)p., engr. frontisp., contemp. overlapping vellum, sm. 8vo.

- Bookplate on upper pastedown.

= A collection of 18 texts i.a. by J. VAN DEN VONDEL, M.Z. VAN BOXHORN, G. BRANDT and R. ANSLO.

77 2663 Ordonnancien ende Decreten vanden heylighen Concilie generael ghehouden tot Trenten  Hier by is ghevoecht de Confirmatie van desen Concilie solemnelijck ghedaen by Pius de vierde paus v77 2663 Ordonnancien ende Decreten vanden heylighen Concilie generael ghehouden tot Trenten Hier by is ghevoecht de Confirmatie van desen Concilie solemnelijck ghedaen by Pius de vierde paus v
77/2663 Ordonnancien, ende Decreten vanden heylighen Concilie generael, ghehouden tot Trenten (...) Hier by is ghevoecht de Confirmatie van desen Concilie solemnelijck ghedaen by Pius de vierde paus van Rome. Antw., W. Silvius, 1565, (1),284,(23) lvs., contemp. limp vellum w. ties, sm. 8vo.

- Contemp. owner's entry on title.

77 2664 Origenes 77 2664 Origenes
77/2664 Origenes. Kata Kelsou en tomois ē. tou autou Philokalia. Contra Celsum Libri Octo: Ejusdem Philocalia. Ed. W. Spencer. Cambr., J. Hayes for W. Morden, 1676-1677, 3 parts in 1 vol., (10),428,(2); (6),110; (2),98,(38)p, contemp. blindst. calf, 4to.

- Owner's entry on first blank and title-p; portion cut from upper part of second blank; 1 leaf w. tear; partly sl. wormholed in upper left margin; lacks last free endpaper; last part w. pagination in pen and ink. Frontcover loose(ning); corners bumped; lacks letterpiece.

= Spencer's second ed. of the most influential work of early Christian apologetics, in which Origen defends Christianity against the Platonist Celsus.

77 2665 Paleography  Koning J 77 2665 Paleography Koning J
77/2665 [Paleography]. Koning, J. Algemeene ophelderende verklaring van het oud letterschrift, in steenplaatdruk uitgegeven door de Maatschappij tot nut van 't algemeen. Leyden etc., D. du Mortier en Zoon etc., 1818, 2 vols., text vol.: IV,66p., contemp. wr.. 8vo; plate vol.: 17 lithogr. leaves, loosely inserted in 19th cent. marbled portfolio, 4to.

- First plate sl. duststained and w. sm. purple inkstain.

= Early attempt at a facsimile-edition and early specimen of lithography.

77 2666 Pamphlets ordinances etc  Het Frans ende Hollants Verkeer Spel uytleggende hoe de cans verdrayt is in het Spel d'welck onlanckx begost is by den Fransman ende Hollander 77 2666 Pamphlets ordinances etc Het Frans ende Hollants Verkeer Spel uytleggende hoe de cans verdrayt is in het Spel d'welck onlanckx begost is by den Fransman ende Hollander
77/2666 [Pamphlets, ordinances etc.]. Het Frans ende Hollants Verkeer-Spel, uytleggende hoe de cans verdrayt is in het Spel d'welck onlanckx begost is by den Fransman ende Hollander. N.pl., n.publ. ("Ghedruct in den Swijgher, by den Hollanschen crijgher, als was verspelt, het Hollandts ghelt"), n.d. (1635), (2),10[numb. in columns]p., woodcut title-vignette (showing two men playing tric trac), later wr.

= Rare piece of satire, prob. alluding to the treaty of Paris (Traité de Partage) between France and the Dutch Republic (1635).

77 2667 Pamphlets ordinances etc  Huybert P 77 2667 Pamphlets ordinances etc Huybert P
77/2667 [Pamphlets, ordinances etc.]. Huybert, P. Apologie, Tegens de algemeene, en onbepaelde Vryheyd, Voor de oude Hollandsche Regeeringe, Waer inne klaerlijck werd aangewesen, dat Holland (...) is geregeert geworden by Personagien van Illustere qualiteyt (...). Middelb., K. de Vrye, 1669, 127p., modern hcalf, sm. 4to.

- Partly waterstained; washed copy; new endpapers. = Knuttel 9762.

77 2668 Pamphlets ordinances etc  Oldenbarnevelt J van 77 2668 Pamphlets ordinances etc Oldenbarnevelt J van
77/2668 [Pamphlets, ordinances etc.]. Oldenbarnevelt, J. van. Remonstrantie Aende Hooge ende Moghende Heeren Staten vande Landen van Hollandt ende West-Vrieslandt. The Hague, Hillebrandt Jacobssz., 1618, 80p., woodcut title-vignette, modern marbled paper wr., sm. 4to.

- Title loose and browned; heavily annotated copy in contemp. hand, possibly by W. Baudartius.

= Knuttel 2624.

Sententien: By den Hove van Hollant ghearresteert jegen Reynier van Oldenbarnevelt/ Heere van Groenevelt: David Coorenwinder/ gewesene Secretaris van Berckel: Adriaen Adriaenssz van Dijck/ gewesene Secretaris van Bleyswijck over haerluyder grouwelijcke en moordadige Conspiratie/ jegens den Persoon vanden Doorluchtigen en hoogh-gebooren Vorst/ den Heere Prince van Orangien, &c. mitsgaders tegens den welstandt van 't Landt. Ibid., Wed. van Wouw, 1623, (30)p., woodengr. vignette, without wr., sm. 4to (Knuttel 3450). - AND 4 other pamphlets concerning the convicted attempts of murder on Maurits, Prince of Oranje, all executed in 1623 (Knuttel 3442, 3453, 3460 and 3461). - AND 7 other 17/ 18th cent. pamphlets, 5x in contemp. chintz. wr.

€ (200-300) 275
77 2669 Pamphlets ordinances etc  Ordonnantie Hoe Honden langs der Straten &c zullen mogen lopen en aen wien in het geheel voortaen verboden is Honden te houden mitsgaders tegens het in het wat77 2669 Pamphlets ordinances etc Ordonnantie Hoe Honden langs der Straten &c zullen mogen lopen en aen wien in het geheel voortaen verboden is Honden te houden mitsgaders tegens het in het wat
77/2669 [Pamphlets, ordinances etc.]. Ordonnantie Hoe Honden langs der Straten &c. zullen mogen lopen; en aen wien in het geheel voortaen verboden is Honden te houden, mitsgaders tegens het in het water laten leggen van verdronken Honden; als mede hoe, en waer de doode Honden onder de Aerde te delven. Utr., Widow J.J. van Poolsum, 1762, (8)p., woodcut coat of arms on Utrecht on title-p., without wr. Nadere Ordonnantie Rakende het lopen van Honden op de publiecque Wegen of Straten binnen dese Stad en Vryheid van dien. Ibid., eadem, 1763, (8)p., woodcut coat of arms of Utrecht on title-p., without wr. Waarschouwinge Tegens het houden van Honden Door Armen en Bedeeld wordende Persoonen. Ibid., eadem, 1775, (8)p., woodcut coat of arms of Utrecht on title-p., without wr. - AND 14 other ordinances and publications on (rabid/ stray) dogs (ibid., 1775-1814, all without wr.).
€ (100-150) 180
77 2670 Pamphlets ordinances etc  Placaet tegens het mes trecken slaen en wonden 77 2670 Pamphlets ordinances etc Placaet tegens het mes trecken slaen en wonden
77/2670 [Pamphlets, ordinances etc.]. Placaet tegens het mes-trecken, slaen en wonden. Gron., F. Bronchorst, 1669, (8)p., woodcut coat of arms of Groningen on title-p., modern wrappers.

- Waterstained.

Placaet tegens concubinaetschap, hoererye, en ehebreuke. Ibid., widow of J. Barlinkhof, 1723, (8)p., woodcut coat of arms of Groningen on title-p., without wr.

77/2671 Pamphlets ordinances etc  Placcaet vande Eertz Hertogen onse ghenaedichste heeren ende princen Ghemaeckt teghen de beroepinghen tot Vechten/ by vorme van Duel 77/2671 Pamphlets ordinances etc Placcaet vande Eertz Hertogen onse ghenaedichste heeren ende princen Ghemaeckt teghen de beroepinghen tot Vechten/ by vorme van Duel
77/2671 [Pamphlets, ordinances etc.]. Placcaet vande Eertz-Hertogen onse ghenaedichste heeren ende princen. Ghemaeckt teghen de beroepinghen tot Vechten/ by vorme van Duel. Brussels, R. Velpius and H. Anthoon, 1610, (12)p., coat of arms of Archduke Albert of Austria on title-p., later boards.

- Owner's stamp on verso title-p. Frontcover loose(ning). = Van der Wulp 1185.

77 2672 Pamphlets ordinances etc  Practycke van den Spaenschen Raedt Dat is Clare vertooninghe dat den Raedt door I Lipsium Er Puteanum ende Fran Campanellam ghegeven om de vereenighde Ned77 2672 Pamphlets ordinances etc Practycke van den Spaenschen Raedt Dat is Clare vertooninghe dat den Raedt door I Lipsium Er Puteanum ende Fran Campanellam ghegeven om de vereenighde Ned
77/2672 [Pamphlets, ordinances etc.]. Practycke van den Spaenschen Raedt. Dat is: Clare vertooninghe dat den Raedt door I. Lipsium, Er. Puteanum, ende Fran. Campanellam ghegeven, om de vereenighde Nederlanden wederom te brenghen onder 't gebiedt van den Coningh van Spangjen in alle hare deelen ofte alreede in 't werck gestelt is ofte noch daghelijcks in 't werck ghestelt wordt. N.pl., n.publ., 1618, 54p., woodcut title-vignette, later plain wr., sm. 4to.

- (Vaguely) waterst. = Knuttel 2618. Attributed to F. Aerssen.

AND 2 others, i.a. (J. TRIGLAND), Ontrouwe des valschen Waerschouwers, die teghen een seker boecxken, ghenaemt Stant vande hedendaegsche Gheschillen (...) is uytghevaren (Amst., 1616, woodcut title-vignette, later plain wr., sm. 4to. Knuttel 2291).

€ (60-80) 110
77/2673 Pamphlets ordinances etc  Publicatie Hun hoog mogende vertegenwoordigende het Bataafsch gemeenebest  77/2673 Pamphlets ordinances etc Publicatie Hun hoog mogende vertegenwoordigende het Bataafsch gemeenebest
77/2673 [Pamphlets, ordinances etc.]. Publicatie. Hun hoog mogende, vertegenwoordigende het Bataafsch gemeenebest (...)". Letterpress broadside, 52x45 cm., woodcut vignette w. "Crescunt Concordia Res Parvae", 4 columns of text, The Hague, Staatsdrukkerij, 1806. "Publicatie. Verbodt van uitvoer van Hooy en Stroo". Letterpress broadside, 53x42 cm., large engr. title vignette, Leeuwarden, Willem Coulon, 1763. - ADDED: 12 miscell. lvs. w. printed text, i.a. "Opwekking, aan de leden der oprechte vaderlandsche societeit (...)" (1788); "Geslacht Reeckening van Dirck Jonge Jan ende Commertje Jan Cocken Dogter" (1602) and "Lyst, van het getal der huwelyken, in XI steden van Holland" (late 18th cent.).
77/2674 Pamphlets ordinances etc  Verklaringhe Des Doorluchtighsten Conincks van Groot Britannien Over zyne handelingen by de Staten Generael van de Vereenichde Nederlanden Belanghende de saecke77/2674 Pamphlets ordinances etc Verklaringhe Des Doorluchtighsten Conincks van Groot Britannien Over zyne handelingen by de Staten Generael van de Vereenichde Nederlanden Belanghende de saecke
77/2674 [Pamphlets, ordinances etc.]. Verklaringhe Des Doorluchtighsten Conincks van Groot Britannien, Over zyne handelingen by de Staten Generael van de Vereenichde Nederlanden, Belanghende de saecke van Conradus Vorstius. "Nae de copye ghedruckt tot Londen by Jan Norton, ordinaris Drucker des Conincks in uytheemsche spraken" (= Amst.), W.J.Blaeu(?), 1612, (35)p., woodcut coat of arms of James I on title-page, modern plain wr.

= Knuttel 1960. One of four different Dutch translations of the Declaration du Serenissime Roy de la Grand' Bretaigne sur ses actions devers les Estats Generaux des Pais bas unis touchant le faict de Conradus Vorstius. Pamphlet on the attack of King James I on the Dutch heretic Conrad Vorstius, whom he wished to be expelled by the States General for his publications Tractatus Theologicus de Deo (1610) and his Exegesis Apologetica (1611). When the Remonstrant Vorstius was appointed to succeed Arminius as Professor of Theology at Leyden University, the polarization and growing opposition against Vorstius not only led to the burning of his books at the orders of King James I, but eventually led to Vorstius' removal from his post.

77 2675 Pamphlets ordinances etc  De Waereld in Rou Over het ontijdig afsterven van haare Koningklyke Majesteit Maria Stuart Koningin van Engeland Schotland Vrankrijk en Ierland  77 2675 Pamphlets ordinances etc De Waereld in Rou Over het ontijdig afsterven van haare Koningklyke Majesteit Maria Stuart Koningin van Engeland Schotland Vrankrijk en Ierland
77/2675 [Pamphlets, ordinances etc.]. De Waereld in Rou. Over het ontijdig afsterven van haare Koningklyke Majesteit Maria Stuart, Koningin van Engeland, Schotland, Vrankrijk, en Ierland (...). Utr., G. Muntendam, 1695, 8p., contemp. wr.

= Knuttel 14105.

Het gedrag der Engelschen, omtrent den staet der Vereenigde Nederlanden, in den voorgaenden en tegenwoordigen oorlog. Amst. etc., S. van Esveldt etc., 1756, 15,(1)p., contemp. wr.

- Contemp. owner's entry on title-p. = Knuttel 18528.

€ (30-50) 60